april 22

– Vi må være mer robuste, komme til fler innlegg. Møter Odd på mandag..

Med kamp-fri i helgen har sarpingene hatt mulighet til en noe roligere helg, men mandag er det klart for match.

Sarpsborg 08 avslutter Eliteserie-runden, med kamp mot Odd.

Møter Odd

Sarpsborg 08 kommer fra en komfortabel cup-seier over Østsiden, men tapte forrige seriekamp mot Brann på stadion.

S08 står med 8 poeng etter fem kamper, mens Odd kun har 4 poeng.

-Mer robuste

  • Vi må være mer robuste, komme til fler innlegg og få mer trafikk i motstanderens boks sier hovedtrener Geir Bakke. Samtidig må vi ta litt hensyn til Odd på hjemmebane med back- og kantrelasjonen. Der er de gode, sier hovedtreneren via klubbens nettsider.

Når det gjelder seriespillet, mener han Sarpsborg må heve seg noen hakk..

  • Brann og andre som møter oss mener jo vi er vonde å møte, men vi er ikke fornøyd med det. Vi har lyst til å produsere mer enn motstanderne våre uansett. For å gjøre det må vi en del knepp opp. Det må til om vi skal få med oss noe borte mot Odd.

Her kan du sjekke videointervju på klubbens nettsider