april 28

Går for seier etter to tap. Møter Bodø Glimt på søndag..

Sarpsborg 08 har tapt de to siste seriekampene og håper på en opptur på søndag. Sarpingene tar i mot Bodø Glimt på Sarpsborg stadion Kl 18.00

-Må jobbe sammen sier Matti Lund Nielsen

  • Det har vært vår styrke og det bør også være styrken vår. Det er hemmeligheten. Det er det vi jobber for, sier dansken via klubbens nettsider.

Streber etter 3 poeng

  • Vi vil selvsagt vinne hver gang, men vi er jo bevisst på at vi ikke gjør det hver eneste kamp. Vi streber for tre nye poeng. Det viktigste blir at vi får seieren vi gjerne vil ha og en god prestasjon. Det tror og håper vi på. Vi gleder oss, sier han.

Ut øve sier Bakke

  • Vi må ut og øve. Det finnes ingen snarveier, for det blir en tøff kamp mot et sprekt Glimt-lag. De har fått dårlig betalt i år, men vi må sørge for å gjøre vår jobb sier hovedtrener Geir Bakke til klubbens nettsider. Vi kan ikke lage huller bak oss som mot Odd. Det kjennetegner ikke oss.