oktober 02

– Det er tidenes kveld på stadion med første hjemmekamp i Europa League sier Berntsen

Sportssjef i Sarpsborg 08 Thomas Berntsen ser fram mot torsdagens Europa-liga-kamp og håper på et enormt trykk.

-Tidenes kveld

  • Det er tidenes kveld på Stadion med første hjemmekamp i Europa League, smekk fullt og elektrisk stemning. Vi kan ikke annet enn å glede oss til den kampen, sier sportssjefen til klubbens nettsider.

Tøft nå

  • Jeg er ganske sikker på at de fleste klubbene i Eliteserien ville byttet situasjon med oss, selvom det er litt tøft der nå. Vi har 32 poeng, er i Europa League, er skadefri og har en kjempesunn økonomi. Nå skal vi – hele byen – laget, klubben, trenere, spillere og publikum heve oss sammen til å korrigere oss i Eliteserien og sammen ha festkvelder i Europa League.

På torsdag venter Genk på Sarpsborg stadion

  • Vi har veldig respekt for Genk, men vi skal ikke stå med lua i hånda. Vi møter et topplag fra Belgia, men vi har slått St. Gallen, spilt uavgjort mot Rijeka og slått Maccabi Tel-Aviv her hjemme. Den stemninga som har vært i kvalifiseringen har vært helt fantastisk. Det har vært en helt avgjørende del i resultatene, sier Berntsen.

Her kan du lese mer via klubbens nettsider.