oktober 10

Portugiser tar over som topp-spillerutvikler i Sarpsborg 08..

Frederico Morais overtar rollen som toppspillerutvikler etter Erik Holtan. Det melder klubben onsdag ettermiddag.

-Sylskarp

  • I Frederico får vi en sylskarp portugiser. Han er ung og hardtarbeidende som til tross sin unge alder har god erfaring fra gode utviklingsmiljøer. Vi ønsker en enda tettere oppfølging på enkeltspillere både i utviklingsavdelingen, men også på a-laget. Vi tror Frederico vil løfte det ytterligere, sier sportssjef Thomas Berntsen.

Portugiseren blir nå ansvarlig for å følge opp klubbens største talenter enda tettere. 

  • Det er et stort steg for meg, men samtalene med Espen Engebretsen og Thomas Berntsen har gjort meg trygg på at vi tenker likt og skal ta dette i en felles retning videre. Vi ønsker å profesjonalisere hverdagen for de som er i vannskorpa mellom G19/rekrutt og a-laget vårt, sier Morais.

Stiller krav til talentene

  • Talentene våre må forstå hva som kreves på ulike nivåer også ute i Europa. Hvordan kan de ta de rette stegene og når skal man ta dem? Det er fokusområder som er viktige. Jeg skal sørge for at de prioriterer det som gjør dem best skikket til å bli eliteseriespillere, sier han.

Aktuell link | foto via S08