oktober 25

Sarpsborg 08 er klare for Malmö i kveld. Håper på nok en uforglemmelig kveld..

  • Disse Europa-kampene er gedigne. Det er så mye energi i og rundt det – hos gruppa, i klubben, hos supporterne. Stadion er elektrisk. Det er jo som den lever, sier hovedtrener i Sarpsborg 08 Geir Bakke.

-Blå vegg

  • Folk må komme tidlig. Det skal ikke være slik at Malmö på noe tidspunkt føler de eier Stadion sier Bakke via klubbens nettsider. De skal møte en blå vegg her og ikke ha sjans til å mobilisere enten det er under oppvarming eller kamp. Vi ønsker et hav av gale sarpinger.

Solide

  • Malmö er solide. De har bakromstrusler, er gode i lufta og er gode langs bakken. De har et veldig stort register, mener Bakke.

Jørgen Horn. Foto via S08

Jørgen Horn håper på tidlig mål

  • Hvis vi kommer opp på et bra nivå og kan få en tidlig goal, så håper jeg publikum kan bli på samme måte som sist, for da var det elektrisk stemning her, sier midtstopperen.
  • Selv om det ikke var fler, for å si det sånn, enn 7300, så hørtes lydnivået ut som det skulle vært 20.000-25.000 sier Horn til klubbens nettsider.

-Ikke skjedd før

  • Det føles litt som om stemningen her bærer preg av at dette ikke ha skjedd før. Da tar gjerne en stemme i for to-tre andre. Jeg føler det kjennetegner Sarpsborg stadion litt, i alle fall basert på Genk-kampen. Hvis alle kan komme opp på samme nivå som sist og skape litt decibel-nivå som nede i Tyrkia der, hadde det vært helt fantastisk, sier han.