januar 06

17 spillere, og 5 personer i støtteapparatet til Stjernen Hockey er smittet av koronavirus


Foto illustr / arkiv


Stjernen Hockey Elite har et svært omfattende utbrudd av Covid-19 i klubbens A-lag og blant personer tilknyttet A-laget og spillerne.


Klubben har nå en voldsom pågang fra medier og andre og informasjonsbehovet virker stort. Klubben skjønner dette, men ber om forståelse for at informasjonen og tilgangen til denne vil måtte begrenses noe.


Dette skyldes for det første at situasjonen fortsatt er ytterst uavklart. Vi vet i dag veldig lite om opphavet til smitten og utviklingen av smitten fremover. Vi kan heller ikke gi informasjon som kan være egnet til å identifisere hvem som er syke og sykdomsforløpet til den enkelte opplyser klubben i en pressemelding:

Her følger en oppsummering av det klubben vet 6.januar, 2021 klokken 22.00:

Totalt antall smittede: 22
Antall spillere smittet: 17
Antall spillere med negativ test: 1
Antall smittede i støtteapparat m.m. : 5


Klubben forventer at antall smittetilfeller knyttet til dette konkrete utbruddet vil øke.

Klubben og klubbens medisinske apparat er fortsatt i tett dialog med kommuneoverlegen og Norges Ishockeyforbund og følger alle anbefalte retningslinjer.